Kush ka legjitimitetin e PD-së dhe grupit parlamentar? Ja si përgjigjet Sali Berisha

0

Pyetje: Kush ka legjitimitetin e PD-së sot?

Berisha: E ka vetëm Komisioni i Rithemelimit të PD-së. Ky është legjitimiteti i sotëm i PD-së.

Pyetje: Po grupin parlamentar të PD-së?

Berisha: Grupi parlamentar ka diskutimet e veta. Në ccdo forcë politike të botës, kur të vijë puna në zgjedhjet në parti, nga kryetari i partisë te deputeti dhe te cilido tjetër janë vetëm një votë. Ky është proces partiak në të cilin janë bashkuar një pjesë e deputetëve, të tjerë kanë qëndruar neutral, të tjerë kanë qëndruar në favor të pengut Basha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu