LAJM I FUNDIT/ Përfshihen nga flakët gjatë natës 3 makina në Lushnje, merr flakë dhe magazina

0

Tre makina janë djegur gjatë natës në Lushnje, të cilat kanë qenë pranë njëra tjetrës, ndërsa dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë elektrike.

Djegia e makinave ka qenë e plotë, ndërkohë që si pasojë e flakëve është djegur dhe një pjesë magazine.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 03:15, në lagjen “Çlirimi” Lushnje, në parkimin e jashtëm të një qëndre tregëtare, ka rënë zjarr në automjetin tip “Benz” në pronësi të shtetasit N. K., dyshohet si pasojë e një shkëndijë elektrike në automjet.

Për pasojë janë djegur edhe automjetet tip “Audi” dhe “Fiat” të parkuar pranë automjetit tip “Benz”.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe zjarrfikësja, dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here