Parashikimi i motit 19 janar/ Dita do të ketë vranësira dhe kthjellime të lehta

0

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellimet në Ultësirën Perëndimore dhe nga vranësirat e lehta në shtrirjen lindore.

Por në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu