LAJM I FUNDIT/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, Prokuroria mbyll hetimet, dërgohen për gjykim 3 shtetas dhe punonjësit e policisë

0

Prokuroria Elbasan përfundon hetimet për procedimin nr.477 viti 2021 që bën fjalë për ngjarjen e datës 21 prill 2021. Dergohet për gjykim Arbër Papleka për akuzën e vrasjes dhe Niko Palla, Bert Nushi dhe policët e repartit shqiponja për shërdorim detyre.

Prokurorët e ceshtjes Ritvan Suka dhe Platin Alicka pushojnë akuzat për armëmbajtje pa leje, tentativë vrasje të punonjësve të policisë, vjedhje me dhunë dhe heqje e paligjshme e lirisë për Arben Paplekaj dhe pushojnë akuzën e heqjes së paligjshme të lirisë për të gjithë anëtaret e strukturës për mbrojtjen e votës arjan hoxha, erjon demushi etj.
Ndahen hetimet dhe vijojnë për Kelmend Xhaferin për akuzën e vrasjes, për policin Riza Mujaj për shpërdorim detyre

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu