Ballina AKTUALITET Mesazhi i Veliajt për 11 shtatorin: Vlerat demokratike janë ende nën atak...

Mesazhi i Veliajt për 11 shtatorin: Vlerat demokratike janë ende nën atak nga padija dhe sulmet e pakicave të dhunshme

0
Kryetari i ri i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, duke folur gjate ceremonise se prezantimit te 24 administratoreve te rinj te Bashkise se Tiranes./r/n/r/nMayor of Tirana, Erion Veliaj, speaks during presentation of 24 new administrators of the Municipality of Tirana.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka dhënë një mesazh për 20-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Veliaj shkruan se 11 shtatori shërben si kujtesë se shoqëritë e hapura, qytetet pluraliste e vlerat demokratike janë ende nën atak nga padija dhe sulmet e pakicave të dhunshme

“11 shtator- dita që ndryshoi jo veç Amerikën, por botën siç e njihnim!
20 vite me pas, shërben si kujtesë se shoqëritë e hapura, qytetet pluraliste e vlerat demokratike janë ende nën atak nga padija dhe sulmet e pakicave të dhunshme – le të mos harrojmë! #NeverForget”, shkruan Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here