Përfundon mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Lulzim Bashës, nuk detyrohet të dorëhiqet nëse humb zgjedhjet

0

TIRANË- Mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Lulzim Bashës dhe grupit të tij ka përfunduar. Mbledhja e sotme ka miratuar ndryshimet e reja statuore.

Sipas ndryshimeve, Basha edhe nëse humb zgjedhjet nuk ka arsye përse të jap dorëheqjen nga partia. Kjo i jep Bashës mundësinë që të jetë kryetar gjatë gjithë jetës së tij edhe nëse nuk fiton asnjë palë zgjedhjeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu