Qëlloi për vdekje me thikë të dashurën para komisariatit, detaje nga vrasja në Greqi: Nga të rrahurat abortoi fëmijën

0

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Athinë, ku një 28-vjeçare është masakruar për vdekje me thikë jashtë komisariatit, nga ish-partneri i saj.

Sipas mediave greke ajo kishte shkuar për ta denoncuar, kur ai është shfaqur papritur dhe ka nisur që ta godasë me thikë. E reja është afruar deri në derën e komisariatit e gjakosur e më pas ka humbur jetën.

Ndërkohë autori pasi e ka goditur, ka goditur edhe veten. Ai është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Media greke protothema.gr ka nxjerrë detaje të reja nga kjo gjendje e rëndë. Babai i 28-vjeçares Kyriaki ka treguar se çfarë ka përjetuar vajza e tij në duart e vrasësit 39-vjeçar në Agioi Anargyros.

Në informacionet e fundit thuhet se autori i vrasjes e ka abuzuar sistematikisht me të dhe e reja nga rrahjet që kanë marrë ka arritur të abortojë një fëmije.

Duke folur për protothema.gr , babai i viktimës tregon se rreth dy vite më parë, 28-vjeçarja kishte mbetur shtatzënë,

Më pas ajo i tregon të afërmve se e ka abortuar, por më pas prindërit dhe miqtë e kuptuan se ndërprerja e shtatzënisë nuk ishte zgjedhja e saj.

“Ajo ka mbetur shtatzënë rreth 2-3 vite më parë. Na kishte lajmëruar, kishim biseduar me të dhe supozohej se e donte. Por në fund ajo na tha se kishte pasur një abort. Nuk më tha se e goditi i dashuri. Ai vazhdoi ta godiste dhe të ushtronte dhunë ndaj saj dhe ne nuk e dinim. Pastaj kuptova se ai e kishte goditur dhe e kishte humbur fëmijën. Për të mos na treguar se çfarë kishte ndodhur, ajo na tha se kishte abortuar. Për të mos na mërzitur, ajo e mori përsipër”, raporton babai i viktimës për median greke.

Një imazh krejtësisht ndryshe ka prezantuar në rrjetet sociale 28-vjeçarja Kyriaki për marrëdhënien  me vrasësin e saj 39-vjeçar, i cili e sulmoi me thikë dhe e vrau  jashtë stacionit të policisë së  Aghii Anargyri.

Autori ishte një person manipulues që dinte të luante me emocionet e saj, të përfitonte prej saj, t’i bënte të vështirë jetën, ta godiste dhe në fund ta bënte të ndihej fajtore për veprimet e tij. Në maj të vitit 2019 ata u fejuan, ajo deklaroi se ishte e dashuruar me të, por asaj iu desh pak kohë për të kuptuar se ky përbindësh do ta çonte drejt vdekjes. Ne e dinim se ata kishin shpesh grindje të këqija dhe disi të Kyriaki do t’i harronte ose do të bënte sikur i harronte, do t’i fshehte mirë brenda dhe do të vazhdonte jetën e saj me të. Tani në fund gota u tejmbush dhe ajo ishte e vendosur ta largonte atë përgjithmonë nga jeta e saj sepse tani kishte frikë për jetën e saj. Ajo nuk na tha shumë, por pamë që situata kishte dalë jashtë kontrollit…”, thotë një mik i 28-vjeçares për  protothema.gr .

Të njëjtin realitet të trishtë për 28-vjeçaren konfirmon edhe  babai i Kyriakit  i cili thotë: Fëmija im po kalonte një situatë të vështirë dhe po e përballonte vetë. Nuk më tha asgjë për të mos më trishtuar, grindej me të por ajo brenda saj fshihte shumë dhimbje, fatkeqësisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu