Goditet grupi kriminal i kokainës/ Trafik droge Amerikë Latine-Evropë, 20 të arrestuar, mes tyre 7 shqiptarë

0

20 persona ranë në pranga në Itali, nën akuzën e trafikut të kokainës.

Sipas njoftimit, mes tyre një është me kombësi dominikane, dy me kombësi kolumbiane, shtatë me kombësi shqiptare.

Gjashtë nga të dyshuarit e arrestuar akuzohen si anëtarë të një grupi kriminal, që vepronte prej vitit 2014 në Genova në Panama; Kolumbia dhe Venezuela, të cilët synonin importimin e kokainës nga Amerika Latine për në portin e Xhenovas dhe më pas rishitej tek palët e treta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu