Reshje dëbore në Bulqizë, shfaqet ngricë në rrugët nacionale

0

Reshje dëbore kanë rënë dhe në Bulqizë. Raportohet se në disa akse nacionale është shfaqur ngrica. Deri tani ka patur pak vështirësi për lëvizjet e makinave në rrugën nacionale dhe rurale.

Disa zona malore në lindje të Shqipërisë janë mbuluar nga dëbora. Në Qarkun e Korçës, policia rrugore u ka bërë thirrje drejtuesve të makinave që të përdorin zinxhirët dhe gomat dimërore. Ndërkohë, reshjet e shiut do të vazhdojnë deri ditën e mërkurë.|

Momentalisht, nuk janë raportuar probleme serioze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu