Romeo dhe Zhuljeta e kohëve moderne/ Gruaja i vdiq papritur nga një sëmundje, burri nuk duron dhimbjen dhe i jep fund jetës në prag të funeralit të saj

0

Ai nuk e duroi dot zhdukjen e papritur të partneres së tij prej një jetë dhe në prag të varrimit të saj kreu vetëvrasje në një kantier ndërtimi në provincën e Trevisos.

Në xhepin e tij një shënim me arsyet. Historia e dashurisë, e cila zgjati 26 vjet, mes Luca Simionato, 54 vjeç dhe Giovanna Vanin, 55 vjeçe, e njohur si JoJo, një çift i njohur motoçiklistësh në botën e entuziastëve të motoçikletave Harley-Davidson, përfundoi në mënyrë tragjike.

“Ajo u rrëzua mbi mua dhe nuk u zgjua kurrë”, kështu burri kishte rrëfyer me lot në sy vdekjen e gruas, e njohur si Lady Biker e harleysts të markës, siç raporton Il Gazzettino.

Arresti kardiak kishte qenë fatal për Giovanna Vanin, i ndjekur nga edemë cerebrale dhe disa ditë koma para vdekjes. Më pas vendimi i tij për t’i dhënë fund, në prag të varrimit. Dhe Quinto di Treviso, qyteti ku çifti jetonte dhe punonte, tani është në shok.

“Ata ishin shumë të afërt: ajo ishte e gjallë, e vendosur, një forcë e natyrës. Ai ishte i dashur, i buzëqeshur, i cili hapi dyert e punishtes së tij për të gjithë, një pikë referimi për botën e entuziastëve të Harley-Davidson”, miqve dhe familjes, duke u përgatitur për një lamtumirë të papritur të dyfishtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu