Seanca e pestë e divorcit, qëllon me 5 plumba dhëndërin, plagos edhe avokatin. Zbardhet vrasja e ndodhur sot pranë Gjykatës

0

Mexhit Picari nuk ka duruar gjyqin e divorcit të së bijës me dhëndrin e tij, Kudret Saliaj. Sot ishte përballja e pestë në gjykatë për divorc për çështjen civile ku gjyqtare ishte Irena Plaku.

Saliaj ndodhej i ulur në lokalin “Trëndafili i Bardhë”, së bashku me avokatin Adriatik Cama, dikur ish-prokuror.

Pikërisht në rreth orës 11:50 një makinë e tipit Hyndai i është afruar lokalit dhe ka shkrepur 8 tetë herë në tavolinën ku ishin të ulur Saliaj dhe Camaj. Pesë plumba kanë goditur mbi trup viktimën Ndwrsa i plagosur mbeti dhe ish-prokurori Cama.

Cama pasi ka kryer atentatin është larguar nga menjëherë në drejtim të paditur. Policia ka urdhëruar menjëherë ngritjen e postblloqeve për kapjen e autorit të ngjarjes së rëndë që tronditi opinionin publik kryeqytetas.

“Rreth orës 11:50, në bulevardin “Gjergj Fishta” dyshohet se shtetasi M. P. ka vrarë me armë zjarri shtetasin K. S. ( ish-bashkëshortin e vajzës) dhe si pasojë e të shtënave është plagosur dhe shtetasi A. C., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet e Policisë vijojnë krehjen e zonës për kapjen e autorit të dyshuar, shtetasi M. P. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës. Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Por siç raporton gazetarja Anila Hoxha për emisionin “Breaking” mësohet se sot ishte pikërisht seanca e pestë gjyqësore ndërmjet zonjës Camaj dhe dhëndrit Saliaj. Një zgjatje pafund e këtij gjyqi që siç duket ka çuar që Mexhip Cami ta zgjidhë jo me anë të gjykatave, por me vetëgjyqësi dhe në mënyrë tragjike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here