- Advertisement -spot_img

TAG

astra zeneca

Gjermania vendos të përdorë vaksinën AstraZeneca, kush janë moshat që do të vaksinohen

  Mungesat fillestare të furnizimit dhe pengesat burokratike bënë që Gjermania, e cila ka ekonominë më të madhe të Europës, të fillonte me vonesë fushatën...

Ishte vaksinuar me AstraZeneca, 60-vjeçari në Greqi përfundon në spital në gjendje të rëndë

Përveç 64-vjeçares që humbi jetën 30 minuta pas vaksinimit me Astra Zeneca, një tjetër rast bëhet publik në Greqi. Një 60-vjeçar i vaksinuar të...

“Vazhdon të ketë raste tromboze”! Berlini ndërpret vaksinimi me AstraZeneca për gratë në moshën 55 vjeç

Berlin: Sërish ndërprerje pjesërisht e vaksinimeve me AstraZeneca. Spitalet e Berlinit vendosën përsëri të ndërpresin pjesërisht vaksinimet me vaksinat e kompanisë AstraZeneca. Klinikat shtetërore nuk do...

LAJM I FUNDIT/ Albin Kurti merr dozën e parë të AstraZeneca-s

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sapo është vaksinuar kundër koronavirusit. Ai ka marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca, një ditë pas mbërritjes...

AstraZeneca ndan arsimtarët në Elbasan. Sa i janë përgjigjur thirrjes për vaksinim e sa jo

Nisja e procesit të vaksinimit në kulmin e debateve mbi pasiguritë për “AstraZeneca”-n i ka ndarë mësuesit në pro dhe kundër saj. Të azhornuar...

Komiteti Imunizimit merr vendimin: Ja çfarë do të ndodhë me vaksinën Astra Zeneca

Komuniteti Kombëtar i Imunizimit dhe Vaksinimit ka vendosur mbrëmjen e sotme të vazhdohet me vaksinimin me Astra Zeneca-n, pavarësisht se shumcia e vendeve të...

Dy të vdekur në moshë të re pas vaksinës Astra Zeneca, Italia pezullon përdorimin

Dy persona kanë humbur jetën në Itali pasi janë vaksinuar me vaksinën AstraZeneca, ndërkohë që autoritetet shëndetësore kanë vendosur pezullimin e përkohshëm të kësaj...

Latest news

- Advertisement -spot_img