- Advertisement -spot_img

TAG

bashki

Pas bujës që bëri Eli Fara, gazetari lëshon “bombën” për Anila Bashën, ja paga e saj në Bashkinë Elbasan

Ditët e fundit në media bëri bujë, një lajm ku pretendohej se këngëtarja Eli Fara kishte marrë pagë si drejtoreshë në ministri për tetë...

“Martohem në fund të korrikut”, kush është zyrtarja e lartë e Bashkisë së Lushnjes që u përgjërua t’i hiqnin masën e arrestit

Njëra prej zyrtareve të Ndërmarrjes së Pasurive Publike në Bashkinë e Lushnjes, Ani Simoni, ashtu sikurse edhe kolegët dhe eprori i saj, është njohur...

Realizohet raporti-studimit për punën e grumbulluesve individualë në riciklimin e mbetjeve

Është mbajtur këtë të mërukurë, më 16 Qershor 2021, në mjediset e Bashkisë Elbasan takimi konsultuese për prezantimin e raprotit të studimit “Vlerësimi i...

Kjo është bashkia e parë që ndalon tregtimin e pulave për shkak të gripit të shpendëve

Pas konfirmimit të gripit të shpendëve në vendin tonë, Bashkia e Shkodrës ka marrë menjëherë masa duke ndaluar tregtimin e shpendëve të gjallë në...

Elbasan/ Po ndërtonte pa leje, 44-vjeçari dhunon punonjësit e policisë bashkiake, arrestohet

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin: S. Ll., 44 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, pasi është...

Po tentojnë ta heqin nga drejtimi i Shoqatës së Bashkive/ Voltana Ademi, iu nis letër urgjente ambasadorëve

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, u ka dërguar një letër ambasadorëve të vendit tonë, pasi janë bërë përpjekje për ta hequr atë...

Vendet ku është ndërprerë numërimi i kutive të votimit

Disa Bashki në vend është ndërprerë procesi i numërimit të votave, për shkak se komisionerët thonë se janë lodhur. Ja vendet ku është ndërprerë numërimi Numërimi...

Zgjedhjet 2021,Elbasan/Pjesëmarrja e votuesve në rang bashkie dhe qarku

Pas 9 orëve të hapjes së procesit të votimit,39.9% është pjesëmarrja në Bashkinë Elbasan dhe si qark,pjesëmarrja është 40.7%. Derimë tani procesi i votimit ka...

Vëllai i Kryetarit të Bashkisë i thyen krahun aktivistes së PD

Vëllai i Kryetarit të Bashkisë së Divjakës i ka thyer krahun akstivistes së PD-së Elsa Bita. Shkak është bërë një postim që ajo ka kryer...

Situata në Librazhd, flet kryetari i bashkisë Kastriot Gurra: Gjendje e vështirë. Kemi probleme me rrugët dhe energjinë elektrike

Po punohet intensivisht për të hapur të gjitha rrugët rurale në bashkinë e Librazhdit ku në terren po punojnë disa fadroma për të pastruar...

Latest news

- Advertisement -spot_img