- Advertisement -spot_img

TAG

Demshperblim

Policia greke vrau 20-vjeçarin shqiptar, familja dëmshpërblehet me 400.000€

Nga Shpëtim Zinxhiria Greqi : Gjykata demshpërblen familjen e 20 vjeçarit Niko Todi me 410.000 euro që u vra gabimisht nga policia greke. E rrallë...

Pjerin Ndreu padit Mark Markun, kërkon të dëmshpërblehet me 5 mln lekë

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu, ka paditur në gjykatë deputetin e zgjedhur të Partisë Demokratike në qarkun e Lezhës, Mark Marku, në lidhje me...

39-vjeçari vdiq në aksident/ Shteti italian i jep dëmshpërblim gruas së tij dhe të dashurës, që kishte lidhje jashtëmartesore

  Pas vdekjes së një italiani në një aksident automobilistik, kanë marrë dëmshpërblim gruaja, me të cilën kishte një fëmijë, por edhe e dashura e...

U aludua se kërkuan dëmshpërblim, flet babai i Andi Malokut

  Disa ditë më parë u bë publik lajmi i dalë nga gjykata, se familjarët e Andi Malokut, të riut të mbetur i vrarë në...

Skandali me familjet e prekura nga tërmeti në Durrës, vetëm pak ditë para zgjedhjeve iu vjen mesazhi: …

Në datën 22 prill në telefonin e qytetares B.M nga Durrësi mbërriti një mesazh nga banka. Mesazhi shkruante: llogaria juaj u kreditua me 1...

Përjashtohet nga gara, kandidati LSI-së kundërshton prokurorinë: Për ngjarjen kam marrë…

Kandidati i LSI Artur Baku ka kërkuar rrëzimin e argumenteve të prokurorisë për përjashtimin e tij nga gara. Përmes një deklarate për mediat ai...

Mbahet ‘peng’ anija që bllokoi kanalin e Suezit, ja çfarë i kërkojnë

Egjipti po kërkon 900 milionë dollarë dëmshpërblim pas bllokimit të Kanalit të Suezit në fund të muajit mars dhe anija kontejner që e shkaktoi...

Egjipti mban “të lidhur” anijen që bllokoi për 6 ditë Kanalin e Suezit, kërkon 1 miliard dollar

Anija gjigante e mallrave “Ever Given” bllokoi për 6 ditë Kanalin e Suezit në Egjipt. Për ta lëvizur atë e për të zhbllokuar një...

Shtëpia në rrezik shembje/ Në Fier, familja nuk merr dëmshpërblimin e tërmetit

Familja Kalaja në fshatin Hoxharë të Fierit, prej me shumë se një viti jeton me frikën e shembjes së shtëpisë. Pas tërmetit të 26 nëntorit,...

Trump dhe gënjeshtrat e tij i shtojnë telashet Fox News

Avokatët e Donald Trump nuk i kishin kursyer akuzat për kompaninë e softuerëve elektoralë “Dominion Votings Sistem” për faktin se kishin manipuluar makineritë e...

Latest news

- Advertisement -spot_img