- Advertisement -spot_img

TAG

e-comerce

“Po vdisja urie”/ Rrëfimi rrëqethës i futbollistit afrikan: Nuk dua të luaj më në Shqipëri, kam fjetur në stadium

Vitet e fundit, shumë futbollistë afrikanë kanë zbarkuar në futbollin shqiptar me shpresën se do shkëlqejnë dhe kështu mund të kapin një kampionat më...

Këshilli i Ministrave vendos: Patentat shqiptare tashmë njihen në Turqi dhe anasjelltas

Shqipëria dhe Turqia kanë arritur marrëveshjen e ndërsjelltë për të njohur patentat apo lejet e drejtimit. Tashmë patentat apo lejet e drejtimit të shqiptarëve do...

Enigma e pashpjegueshme/ Si u paralizuan ushtarët që donin të shembnin Kishën e Laçit

Siç dihet nga të gjithë, regjimi komunist në Shqipëri shpalli një luftë të hapur ndaj fesë dhe objekteve të kultit, nisur gjithnjë nga parimet...

Ky është qyteti shqiptar ku mbetën më shumë gra shtatzëna gjatë karantinës

Prej afro tre muajsh shqiptarët janë përballur me izolimin nga pandemia e koronavirusit. E teksa kudo flitet për infektimet, sëmundjen dhe vdekjet, kemi harruar...

Godoleshi, fshati që prodhon mijëra ton qershi në Shqipëri, por këto fakte do iu mërzisin

Godoleshi është fshati në Shqipëri ku prodhohen mijëra ton qershi. Sivjet prodhimi është mjaft i mbarë. Pemët janë të mbushura plot me qershi të...

Të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

– Në Skoci lindin më shumë flokëkuq se sa në krejt pjesën tjetër të botës – Krokodili nuk e nxjerr dot jashtë gjuhën e vet –...

10 gjërat që bëjnë meshkujt e dashuruar… A jeni dakord?

Dashuria është ndjenja më e bukur që njerëzit përjetojnë. Format dhe mënyrat e shprehjes janë nga më të shumtat dhe ndryshojnë përsa u përket femrave...

10 gjërat që u pëlqejnë të huajve në Shqipëri dhe 10 gjërat që i habisin

Numri i turistëve të huaj po rritet nga viti në vit në Shqipëri. Por, numri i madh që vijnë shohin disa gjëra që ju...

10 gjërat që nuk mund të blihen kurrë me para, sado i pasur të jetë dikush

“Paraja nuk mund ta blejë lumturinë” është një thënie popullore që dëgjojmë rëndomë, por që jo shumë prej nesh e besojnë. Veçanërisht ata që...

10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë

Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që femrat nuk kanë dijeni. Për shkak...

Latest news

- Advertisement -spot_img