KATEGORIA

TOP TEN

10 historitë frymëzuese, personalitete botërore, që pas dështimeve, mësuan si arrihet suksesi

Të qenit i suksesshëm është dëshira e të gjithë neve që banojmë në këtë planet të bukur. Nuk ka rëndësi nëse personi i interesuar...

Këshillat kryesore që do të ndihmojnë performancën tuaj në një punë të re

Nisja e një pune të re duhet të përmbajë një paketë të mirëmenduar me mënyrën se si ju duhet të silleni dhe të veproni.Karriera...

10 llojet e miqve që të gjithë i kemi prezent në jetët tona

Marrëdhëniet janë të veçanta dhe personale, por jemi të sigurt që miqtë në vijim i keni edhe ju, ose së paku i keni njohur...

10 pyetjet më kuptimplota që duhet t’ia drejtoni partnerit tuaj

Pavarësisht kohës që keni qenë së bashku; një muaj apo një vit, ka të ngjarë të vijë një kohë kur dëshironi ta çoni lidhjen...

Njihuni me 10 fakte për Joe Biden

Joe Biden, Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka pasur një karrierë të gjatë politike, ku ka shërbyer për 36 vjet...

5 ushqimet që gratë duhet të hanë çdo ditë

Të marrësh vendime të shëndetëshme përsa i përket ushqimit është hapi i parë drejt një organizmi gjithashtu të shëndetëshëm. Zgjedhja e ushqimeve të duhura...

8 politikanët më të pasur në Shqipëri

Të gjithë e dimë që politikanët shqiptarë, majtas, djathtas, apo në mes qofshin, krimben në para. Pasuria e tyre është marramendëse dhe kjo duket...

10 këshilla nga ekspertët për raporte të shkëlqyera intime në shtrat

Me kalimin e viteve, pasioni fillestar në çift mund të bjerë, por jeta në shtrat vazhdon gjithmonë të jetë e rëndësishme. Edhe pse seksi, mund...

17 gjërat që burrat duan te gratë

Janë shkruar qindra faqe, mijëra fjalë dhe mbase kurrë nuk do të dimë me siguri se çfarë i lidh vërtet një burrë dhe një...

Forbes rendit 10 sportistët më të paguar të vitit 2020

Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i...

Lajmet e fundit