- Advertisement -spot_img

TAG

ekonomia

Kostoja e shërbimit të borxhit publik për vitin 2022 arrin në vlerën 1.1 miliardë euro

Kosto e shërbimit të borxhit publik (pagesat e principalit +interesat) do të arrijnë në 136, 3 miliardë lekë (mbi 1,1 miliardë euro) vitin e...

Ndikimi i drejtpërdrejt i ekonomisë, / 215 vetëvrasje në Shqipëri në vitin e pandemisë

Rritja e numrit të vetëvrasjeve në Shqipëri u atribuohet faktorëve ekonomikë dhe socialë. Teksa niveli i tyre vijon të jetë tre herë më i...

Rama i lagur në shi: Ekonomia jonë do të hyjë në nivelin më të lartë të zhvillimit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës, për të prezantuar projektin e madh, master-planin për portin e ri të Durrësit, projektuar nga kreu i Emaar...

Zgjedhja e një prej këtyre kështjellave do t’ju tregojë si mund ta përmirësoni situatën tuaj financiare

Viti po fluturon dhe tashmë është koha të fillojmë ta shfrytëzojmë në maksimum. Ne ju këshillojmë të mendoni për mënyra të reja për të përmirësuar...

Turizmi shqiptar humbi €1.1 miliard nga pandemia

Turizmi ishte sektori që u godit më shumë gjatë vitit 2020 për shkak të kufizimeve. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se shpenzimet e...

Gent Sejko: Ja kur do të normalizohet ekonomia

Pandemia/ Gent Sejko: Ekonomia do të na normalizohet brenda dy viteve Guvernatori i Bankës Shqiptare, Gent Sejko në një deklaratë për mediat u shpreh optimist...

Karantinimi i popullsisë/ Tashmë edhe birra ka mbetur stok

Pandemia e Covid-19 ka goditur rëndë sektorë të ndryshëm të ekonomisë, përfshirë dhe atë të prodhimit të pijeve alkoolike. Në Paris, ku një izolim...

Latest news

- Advertisement -spot_img