- Advertisement -spot_img

TAG

Emigrant

Gjyqtari anglez kërkon llogari: Si u rikthye sërish shqiptari i dënuar për drogë

Një gjyqtar anglez kërkon të dijë se si një emigrant i paligjshëm i dëbuar ka qenë në gjendje të kthehet në Britaninë e Madhe...

Momenti prekës/ I dha ujë dhe e përqafoi, emigranti në Spanjë qan me ngashërim në krahët e vajzës që e shpëtoi (VIDEO)

  Prej ditësh, Spanja është përballur me një valë të madhe emigrantësh të ardhur nga Maroku. Për të mos pranuar afrimin e tyre në vend, autoritetet...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, arrestohet emigranti që mund të ketë lidhje me bandën

Një shtetas gjeorgjian është arrestuar sëfundmi në Greqi, pasi dyshohet si një nga personat që ka marrë pjesë në grabitjen dhe vrasjen e 20-vjeçares...

Kapet në flagrancë 20-vjeçari duke transportuar emigrantë të paligjshëm

Një 20 vjeçar është arrestuar sot nga Shërbimet Kufitare të Kakavijës pasi është kapur duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesave të caktuara. 20-vjeçarit...

“Nan, uroj t’jeni mirë, po nis 500 euro”/ ‘DW’ shkruan për emigrantët shqiptarë në Gjermani: Kur nëna duhet të operohet e vëllai ka mbetur...

Nëse ka pasur një të mirë kjo pandemi, ajo ka qenë prova e lidhjes së fortë mes familjeve shqiptare. Emigrantët që jetojnë në Gjermani...

Emigranti shqiptar plagos me thikë 20-vjeçarin në Londër

Një emigrant shqiptar në Londër është dënuar për plagosjen me thikë të një të riu 20-vjeçar, pas një sherri për çështje parash në qendër...

“E di që do të vdes”: Telefonata e fundit para intubimit e emigrantit me bashkëshorten që priste të lindte

  Pandemia na ka bërë dëshmitarë të mijëra historive të dhimbshme gjatë komunikimit mes atyre që shtrohen në spitale dhe familjarëve të tyre. Një e tillë...

Emigrantët duhet të deklarojnë adresën/Vendimi

Të gjithë emigrantët shqiptarë do të duhet të vetëdeklarojnë adresën e tyre të banimit jashtë shtetit. Vendimi i Këshillit të Ministrave për bërjen të detyrueshme të...

Latest news

- Advertisement -spot_img