- Advertisement -spot_img

TAG

emigrantet

Emigrantët sjellin më shumë para në shtëpi/ Ja sa është niveli më i lartë nga 2012-a

Emigrantët kanë sjellë tek të afërmit e tyre mbi 340 milionë euro në 6 muajt e parë të vitit, sipas të dhënave të...

Nuk mjaftoi heqja e të drejtës së votës, ja çfarë i detyrojnë të bëjnë emigrantët

  Prej disa ditësh tashmë është dhënë vendimi nga komiteti i Eksperrtëve në lidhje me emigrantët shqiptarë që vijnë nga Greqia. Vendimi thotë se ata që...

LSI i kërkon Gjykatës Administrative: Anulo karantinën dy javore të emigrantëve

  Lëvizja Socialiste në Integrim ka dorëzuar sot në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për...

Majko i kundërpërgjigjet PD-së : Gëzuar ditën e gënjeshtrave, përfaqësuesit tuaj në KQZ refuzuan ta miratonin

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko i ka kthyer përgjigje Partisë Demokratike në lidhje me votimin e emigrantëve për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes...

Dita e fundit e vitit/ Emigrantët sfidojnë Covid-in

Emigrantët shqiptarë nuk kanë nguruar as ditën e sotme, të fundit të këtij viti, të rikthehen dhe të festojnë festën në atdhe. Brenda 24 orëve...

Votimi i emigrantëve/ Rregjistrimi përmes e-albania

Ilirian Celibashi, komisioner shtetëror i zgjedhjeve e quajti votën e emigrantëve si një proces delikat, por theksoi se KQZ në ditën në vijim do...

Dyndje emigrtantësh në kohë pandemie/ Mijëra shtetas shqiptarë në kufi

Ndonëse përhapja e virusit Covid përbën një problem madhor për shëndetin e gjithësecilit, sërish emigrantët nuk kanë nguruar t’i drejtohen Shqipërisë për të festuar...

Greqi/ Rregulla të reja për të hyrë në kufirin grek

Shteti grek ka propozuar që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare të bëhet përpara se të kontrollohen pasaportat. Kjo mase pritet të merret për të mbrojtur...

Greqia zgjat afatin e letrave të qëndrimit të emigrantëve/ Zbuloni afatin

Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë ka bërë me dije se vlefshmëria e letrave të qëndrimit dhe të vërtetimit të shtetasve nga...

“Na ndihmoni, po fundosemi!”/ Disa të vdekur dhe fëmija në kërkim në kanalin La Mansh

“Na ndihmoni, po fundosemi!”,- ishin thirrjet e migrantëve që po përpiqeshin të kalonin në Britaninë e Madhe nëpërmjet Kanalit La Mansh, ndërkohë që...

Latest news

- Advertisement -spot_img