- Advertisement -spot_img

TAG

gra

“Ide idiote”/ Gratë ushtare marshojnë me taka, por pse?

Autoritetet vendase në Ukrainë e kanë gjetur veten në mesin e shumë polemikave pasi shpërndanë fotografi ku dukeshin gra ushtare që praktikoheshin për një...

Speciale/ Pse në lekët tona nuk ka asnjë femër? Zbulohet një amanet i Nënë Terezës

Pas 5 portreteve të burrave, një tjetër shfaqet në kartëmonedhën shqiptare. Portreti i poetit tonë të Rilindjes Kombëtare, Asdreni, do të jetë i fundit...

Këto të famshme tregojnë arsyen pse nuk duan fëmijë

Vendimi për të pasur apo jo fëmijë është një vendim shumë personal. Por të jesh në qendër të vëmendjes do të thotë që gratë...

Dy gra humbin jetën, katër të tjerë në gjendje të rëndë. Aksident i rëndë në qytetin shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Korroticë e ulët të Drenasit, ku nga përplasja e dy makinave kanë humbur jetën dy gra...

Arsyeja e vërtetë se pse monstrat e mitologjisë greke janë gra

Monstrat zbulojnë më shumë për njerëzit sesa mund të mendohet. Si krijesa të imagjinatës, alienët, krijesat rrëqethëse, zvarritëse, me krahë, që mbushin mitet, prej...

Për kë është më fatale pandemia? Dalin shifrat

Pasojat e pandemisë kanë qenë më fatale te burrat, vdekshmëria e të cilëve në vend ka shënuar një rritje shumë të lartë, në periudhën...

Gratë rrëfejnë tmerrin e përjetuar nga grabitësit që u hynë në shtëpi: Ndeza dritën dhe pashë…

Një gruaje të moshuar, e cila jeton me nuset e djemve, që të dy emigrantë në Itali, i ka dalë gjumi nga zhurma e...

Kini kujdes burra , këto janë gjërat që ju largojnë nga gratë

  Shumica e grave janë të interesuara për pamjen e jashtme dhe natyrisht ka shumë gjëra që i bëjnë burrat tërheqës dhe romantikë në sytë...

Habisin shkencëtarët. Zbulohet arsyeja e vitheve të mëdha te gratë: Ndoshta pararendësit e njeriut lëshonin vezë (fotot)

Prej vitesh shkencëtarët besonin se vithet më të mëdha të grave sesa të burrave, ishin për të akomoduar lindjen e bebeve, koka e të...

‘Erdhën dy gra…’, 43 vjeçarja tregon si ja zhvatën paratë duke i bërë magji…

Ajo është 45 vjeç. Nuk është as naïve sa të mashtrohet brenda pesë minutash ashtu siç ndodhi me Pinokun që e gënjyen kur i...

Latest news

- Advertisement -spot_img