- Advertisement -spot_img

TAG

Info elbasani web

Ngjarjet e rëndësishme shkencore që i humbëm për shkak të virusit

Viti i kodit gjenetik Redaktimi i gjeneve është një nga ngjarjet më të rëndësishme shkencore të vitit që lamë pas. Në tetor, për herë...

Mirënjohës Zotit për gjithçka që kemi dhe jemi!

Është sfidë të numërojmë bekimet tona, sepse ne priremi t’i marrim gjërat e mira si të sigurta. Kur humbasim një çati mbi kokën tonë,...

Pandemia/ 589 raste të reja dhe 7 humbje jete për 24 orë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë rezultuar 589 raste të reja me koronavirus nga 2350 testime të kryera në total. Ndërkohë janë...

Shëndet/ Ja si të menaxhoni stresin e festave

Jo të gjithë njerëzit arrijnë të shijojnë njësoj ditët e festave, madje disa prej tyre ndihen të stresuar duke menduar se përgatitja e një...

Nuk ka qetësi as për festa/ Plagos kunatin me armë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen "Partizani" të Vlorës. Një person ka plagosur me armë zjarri burrin e motrës, 20-vjeçarin e identifikuar si...

Victoria Escobar: “Pablo më la shtatzane në moshën 14-vjeçare.”

Pablo Escobar është bërë i njohur për shkak të të qëndrimit në krye të kartelës Kolumbiane duke arritur të akumulojë rreth 3 miliardë dollarë....

Dita e fundit e vitit/ Emigrantët sfidojnë Covid-in

Emigrantët shqiptarë nuk kanë nguruar as ditën e sotme, të fundit të këtij viti, të rikthehen dhe të festojnë festën në atdhe. Brenda 24 orëve...

Kush paguhet më shumë në Shqipëri/ Të dhëna nga INSTAT

Personat që ndodhen pranë moshës së pensionit për shkak të eksperiencës, vjetërsisë së tyre në punë paguhen më mirë se punëtorët e grupmoshave të...

E FUNDIT/ I riu plagos më armë mamanë e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet, në zonën e “Astir-it”, ku një djalë ka plagosur me armë mamanë e tij. Mësohet se i...

Ritualet për një vit të mbarë/ Disa besytni që sjellin fat dhe para

Për të gjithë njerëzit në botë festa e Vitit të Ri shoqërohet më një sërë ritualesh duke shpresuar se viti i ardhshëm do të...

Latest news

- Advertisement -spot_img