- Advertisement -spot_img

TAG

Itali

Ndërrojnë shtëpi pasi fëmija ra nga tarraca/Përsëritet sërish tragjedia në shtëpinë e dytë

Një familje italiane ka përjetuar sërish tragjedinë të provuar katër vite më parë, pasi djali 2-vjeç e gjysmë ra nga kati i dytë i...

Ditën punëtor ndërtimi, natën shpërndarës “malli”’/ Arrestohen shqiptarët në Itali, në pranga edhe një grua

  Gjatë një operacioni të gjerë të forcave policore italiane, gjashtë persona kanë përfunduar në prangat, të akuzuar për shitjen e lëndëve narkotike. Mësohet se arrestimet...

Zbulohen detaje të reja për biznesmenin që është zhdukur që prej 6 Janarit

Sipërmarrësi Davide Pecorelli, pronar i disa bizneseve në fushën e estetikës dhe ish-arbitër në Arezzo është zhdukur që prej 6 Janarit. Mediat italiane kanë...

Lokalet në Itali mbushen plot, klientët të revoltuar përzënë policinë

Italia ndodhet nën masa të rrepta për parandalimin e Covid-19, mirëpo kjo gjë nuk i pengon italianët të mbushin lokalet dhe të festojnë...

Kush është gjahtari shqiptar që vdiq në Itali (EMRI)

Pasi kishte dalë për gjueti, një plumb e goditi aksidentalisht në kokë, duke i marë jetën shqiptarit. Nga raportimet, ngjarja e rëndë ndodhi në Spoleto...

Vritet aksidentalisht në gjueti shqiptar në Itali

  40 vjeçari Artur J i cili kishte dalë për gjuhet në zonën e Spoleto-s në Itali, është dërguar me urgjencë në spital pasi aksidentalisht...

Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë të shqiptarëve në Itali

  Lajm i mirë nga Italia për emigrantët shqiptarë, që nuk do të jenë më të detyruar që të rikthehen në atdhe për të aplikuar...

Arrestohet 41-vjeçari i kërkuar nga Italia për trafik narkotikësh

Policia ka arrestuar një 41-vjeçar, i cili kërkohej nga autoritetet italiane për trafik narkotikësh. Policia Kufitare Bllatë, në bashkëpunim me strukturat e Hetimit të Krimit...

Lajm i bujshëm nga Italia. Arratiset ”bosi i drogës” Moisi Habilaj, Policia e shpall në kërkim

  Moisi Habilaj i është arratisur drejtësisë italiane. Habilaj, i cili ishte nën masën e arrestit të shtëpisë, nuk është gjetur në banesë në momentin...

“Zbrit içik poshtë se do të të vras”/ Burri shqiptar i shkon në shtëpi ish-gruas dhe…

Policia italiane ka arrestuar një 52-vjeçar shqiptar, me iniciale G.V, i cili kërcënoi me vrasje ish-gruan e tij. Ngjarja ka ndodhur në Padova dhe sipas...

Latest news

- Advertisement -spot_img