- Advertisement -spot_img

TAG

konsum

Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni kurrsesi në mëngjes

Mëngjesi konsiderohet si vakti më i rëndësishëm sepse trupi mund të furnizohet me ushqyesit më të nevojshëm për një energji të vazhdueshme gjatë ditës....

Shqiptarët konsumojnë më pak, INSTAT konfirmon rritjen e çmimeve të ushqimeve

Çmimet e ushqimeve të shportës për çdo familje shqiptare kanë ardhur me rritje. Duke filluar nga bulmeti ku prodhuesit janë shprehur se arsyet e rritjes...

Mëngjesi apo mbrëmja? Kur është koha e duhur për të pirë qumësht

Të gjithë ne jemi rritur duke dëgjuar përfitimet dhe të mirat që sjell konsumimi i qumështit. Aq shumë janë, sa për shumë prej nesh,...

Dyshimet marrin fund, ja arsyeja pse veza konsumohet në mëngjes

Vezët konsiderohen si baza e çdo mëngjesi  anë e mbanë botës, por një herë e një kohë nuk ka qenë kështu. Në fakt, mëngjesi nuk...

Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni dhe evitoni në verë

Temperaturat e nxehta të verës janë dërrmuese në shumë aspekte. Ushqimi është një prej tyre. Vala e të nxehtit ka tendencën të mundë oreksin...

Efektet anësore që vijnë nga teprica e konsumit të farave të kungullit

Farat e kungullit janë të pasura me ushqyes të rëndësishëm për shëndetin. Falë vitaminave dhe mineraleve, farat e kungullit janë ndër më të pasurat fara...

19 persona ndërrojnë jetë pasi konsumuan mish breshke

Një ngjarje tejet tragjike është regjistruar në Madagaskar, teksa mësohet se kanë ndërruar jetë rreth 19 persona. Shkaku i vërtetë i kësaj ngjarje, ka...

Festa gjatë pandemisë/ Këshilla për ushqimet që duhen konsumuar

Gjatë kësaj periudhe pandemie të gjithë kemi kuptuar rolin e rëndësishëm që luajnë në organizmin tonë konsumimi i ushqimeve të pasura me vitamina dhe...

Ja çfarë mund t’i ndodhë lëkurës nëse nuk konsumojmë kafe

Shqiptarët janë një popull që e dashurojnë kafen, dhe këtë mund ta kuptojë kushdo nëse del për shëtitje dhe sheh se baret, lokalet janë...

Latest news

- Advertisement -spot_img