- Advertisement -spot_img

TAG

Kryeministër

Kryeministri i Suedisë jep dorëheqjen nga posti i tij

Stefan Lofven nuk do të jetë më kryeministri i Suedisë. Ai është dorëhequr nga posti pas mocionit të mosbesimit nga parlamenti. Ai mund ta çonte...

9-vjeçari i kërkon ndihmë kryeministrit për një recetë kanabisi

Një fëmijë 9 vjeçar nga Britania, i quajtur Thomas Braun, nën shoqërinë e së emës u prezantua në derën e rezidencës së kryeministrit Johnson...

Pas përfundimit të mandatit, Zaev paralajmëron tërheqjen nga politika

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka paralajmëruar largimin nga politika pas përfundimit të mandatit. Në një intervistë për mediat serbe, Zaev u...

Kryeministri i Hungarisë përkulet dhe i puth dorën Evis Kushit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka pasur një moment të veçantë gjatë vizitës së saj në Hungari ku ishte pjesë e delegacionit të kryeministrit...

Pandeli Majko njofton largimin nga politika

Ish-kryeministri Pandeli Majko, ka reaguar për herë të parë pas mos-sigurimit të një vendi në parlamentin e ardhshëm si i renditur në vendin e...

Kryeministri Zoran Zaev uron Ramën në gjuhën shqipe

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në...

Erdogan reagon ndaj kryeministrit italian : Plotësisht arrogant dhe vulgar

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka quajtur “plotësisht arrogant dhe vulgar” kryeministrin italian Mario Draghi, i cili e quajti atë “diktator”. Ai tha se...

Rama i kundërpërgjigjet Metës : Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta për çështjen e kontrollorëve të aeroportit të cilit kanë pezulluar punën deri nesër. “Ilir,dokrrat me...

Biznesmenia tregon lidhjen e fshehtë për 4 vite me kryeministrin. Zbulohet tradhëtia

Biznesmenia Jennifer Arcuri ka zbuluar se ka patur një lidhje të fshehtë me kryeministrin britanik Boris Johnson, në kohën kur ky i fundit ishte...

Albin Kurti zyrtarisht merr postin e kryeministrit të Kosovës

Albin Kurti ka pranuar zyrtarisht detyrën  e kryeministrit të Kosovës. Ka qenë ish-kryeminsitri Avdullah Hoti, i cili ia ka dorëzuar postin Kurtit me ceremoni shtetërore...

Latest news

- Advertisement -spot_img