- Advertisement -spot_img

TAG

kufiri

Hapen kufijtë me Greqinë, nis normalisht lëvizja në Kapshticë dhe Kakavijë

Kufiri Shqipëri-Greqi dhe anasjelltas është hapur me orar të plotë dhe tashmë qytetarët shqiptarë janë të lirë të udhëtojnë drejt fqinjit. Ishte zyra e kryeministrit...

Haradinaj pranë kufirit, mediat serbe: Ishte i armatosur

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj vizitoi ditën e djeshme bjeshkët e bukura të Kosovës, në kufi me Serbinë, ku ishte i veshur i gjithi me të...

Emigrantët shqiptarë të lodhur nga masa, paralajmërojnë protestën e madhe për hapjen e kufirit me Greqinë

Kufiri greko-shqiptar vijon të mbetet i mbyllur prej muajsh tashmë, si një masë kjo e marrë nga autoritetet greke për parandalimin e Covid-19. Mirëpo emigrantët...

Pa test PCR dhe pa nevojën e dëshmisë së vaksinimit, Mali i Zi hap plotësisht kufirin me Shqipërinë

Mal i Zi ka hapur kufijtë për të gjithë qytetarët që duan ta vizitojnë. Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë...

Greqia ndryshon masat për kalimin e shqiptarëve, kufiri ende i mbyllur deri në…

Shteti grek ka bërë me dije se kufiri do të vazhdojë të qëndrojë i mbyllur deri më 24 maj 2021. Por, janë bërë disa ndryshime...

Më 24 maj pritet një vendim shumë i rëndësishëm për shqiptarët mbi heqjen e kufizimeve nga Greqia

Nga burimet raportohet për heqjen e kufizimeve nga Greqia duke thënë se në datën 24 ose 31 maj pritet të hapet kufiri me të...

Tentuan të kalonin kufirin me test të falsifikuar të COVID-19, kapen 10 shtetas

Tentuan të kalonin kufirin me test të falsifikuar të COVID-19, “kapen mat” 10 persona. Njoftimi Rinas Vijon puna nga Policia Kufitare, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Tentuan...

Arrestohet shqiptari pa mjet identifikimi, tentoi të korruptojë policët kosovarë me 40 €

Një shqiptar është arrestuar nga policia e Kosovës pasi ka tentuar të kalojë kufirin pa mjet identifikues. Policia kosovare bën me dije se shqiptari ka...

Greqia zgjat afatin e masave kufizuese me Shqipërinë deri në 30 nëntor

Duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur që masat kufizuese me Shqipërinë të vazhdojnë deri më 30 nëntor....

Latest news

- Advertisement -spot_img