- Advertisement -spot_img

TAG

mister

“Shkencëtari i çmendur”/ Obsesioni i Nikola Teslës me misterin e piramidave egjiptiane

Misteri i Piramidave të Egjiptit i ka tërhequr të gjithë, veçanërisht i fiksuar për të studiuar fenomenet e tyre ishte shkencëtari Nikola Tesla. Tesla...

Ironia e misterit/ Zhdukja enigmatike e shkrimtares së krimit, Agatha Christie

Agatha Christie, shkrimtarja e veprave kriminalistike duket se e ka përjetuar çdo histori të shkruar në librat e saj. Pas orës 9.30 të mbrëmjes më...

Pse vdekja e Edgar Allan Poe rrethohet ende nga misteri ?

Edgar Allan Poe ishte shkrimtari legjendar i njohur për veprat e tij misterioze që të joshnin kuriozitetin pas çdo fjale të shkruar dyshimtë. Akoma më...

Gjendet 20-vjeçarja shqiptare e humbur në Gjermani. U kthye vetë në shtëpi. Mister se çfarë ndodhi, vijojnë hetimet

Një shqiptare e cila prej katër ditësh ishte shpallur e zhdukur në Gjermani është kthyer në banesë. Mediat vendase të cilat dhanë alarmin për zhdukjen...

Si qëndron e vërteta brenda ditarit të Caroline? Misteri i ri që bën “lëmsh” hetuesit

  Ekzistenca e një bashkëpunëtori në vrasjen e 20-vjeçares britanike në Greqi nuk është përjashtuar nga autoritetet e vendit fqinj. “Një parim themelor për policinë dhe...

Historia enigmatike që mbart “Pusi i Ferrit” në Jemen

I rrethuar nga misteri dhe historitë e demonëve, Pusi i Barhout në lindje të Jemenit i njohur si “Pusi i Ferrit” është një mrekulli...

Konfuzohen mjekët nga misteri pa përgjigje: 22-vjeçari që qan gjak

Një fenomen i rrallë tronditi dhe hutoi komunitetin mjekësor kur një 22-vjeçar vizitoi Institutin e Shkencave Mjekësore të Ishujve Nicobar në Andamanin e Jugut,...

Vdekja e mistershme e 23-vjeçares, zbulohen shenjat e vizatuara në trup

Gazetarja Anila Hoxha ka siguruar dosjen e ngjarjes së rëndë të vdekjes së 23-vjeçares Evgjeni Baxho. Megjithëse në fillim u raportua se 23- vjeçarja mund...

U ndërtua për t’i shpëtuar një apokalipsi zombie? Ja misteret që rrethojnë shtëpinë e vetmuar

Në një ishull të largët, të shkretë, në arkipelagun Vestmannaejar pak afër bregdetit jugor të Islandës ndodhet një shtëpi e bardhë e vetmuar buzë...

Shtëpia më e vetmuar në botë, ku ndodhet dhe për cilën arsye është ndërtuar

Ka pasur shumë teori konspirative që qarkullojnë rreth në shtëpie të ndërtuar në një ishull të vetmuar dhe të largët. Ajo është emëruar si shtëpia...

Latest news

- Advertisement -spot_img