- Advertisement -spot_img

TAG

Mushkëri

“Më duhet t’ju tregoj diçka”, aktorja e njohur ndan lajmin e hidhur me fansat

Vite pasi Kathy Griffin vendosi të rruante flokët për të mbështetur motrën e saj që ishte duke ndjekur terapinë e kimioterapisë, aktorja ka njoftuar...

Për herë të parë kryhet transplanti i mushkërive nga dhurues të gjallë

Një operacion tepër i vështirë  është kryer në Japoni. Një grua japoneze mushkëritë e së cilës u dëmtuan rëndë nga Covid-19 ka kryer transplantin...

Kryhet transplanti i parë i mushkërisë, tek një pacient me Covid-19

Një grua japoneze iu desh të kryente transplantin e parë të mushkërive në botë, pasi u dëmtuan rëndë nga Covid-19 Spitali Universitar i Kiotos tha...

MUSHKËRI TË GJELBËRA PËR ELBASANIN

  Nga Ahmet MEHMETI U mbushën dy vjet që në qytetin e Elbasanit po zbatohet projekti “Mushkëri të Gjelbëra për Qytetet Tona”, një platformë alternative dhe...

Mushkëritë e personave që kanë kaluar Covid-19 janë më të dëmtuara se të atyre që janë duhanpirës

Një ndër organet që prek koronavirusi dhe lë pasoja të rënda pacientët janë mushkëritë. Një kirurge ka zbuluar se mushkëritë e personave që kanë...

Disa këshilla kujdesi për të infektuarit me Covid-19,flet doktoresha e njohur

Pacientët që vuajnë nga pneumonia për shkak të virusit vdekjeprurës u duhet një periudhë më e gjatë kohore për tu rikuperuar,e cila përfshin pushim,ushqim...

Latest news

- Advertisement -spot_img