- Advertisement -spot_img

TAG

Olta Xhaçka

Xhaçka: 11 shtatori, ditë për të nderuar kujtimin e mijëra jetëve të pafajshme 

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka deklaron se 11 shtatori është një ditë për të nderuar kujtimin e mijëra jetëve të...

Takimi i ministrave të NATO-s, Xhaçka: Nëse Shqipëria mund presë mijëra afganë, cili vend nuk e bën dot

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin e jashtëzakonshëm të Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në format...

Xhaçka: “Tre Urat” hapen në 13 Korrik, në Qafë Botë lejohen edhe autobusët

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka shprehet se pika doganore e “Tre Urave” që lidh Shqipërinë me Greqinë do të hapet në datë 13 Korrik,...

Holanda voton pro mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare për Shqipërinë

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka njoftuar se Holanda ka votuar pro mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare duke i hapur rrugë kështu integrimit...

Ministri i jashtëm gjerman mbërrin në selinë e PD-së

  Ministri i jashtëm gjerman Micheal Roth është ndalur paraditen e sotme në një takim në selinë e Partisë Demokratike, në kuadër të një vizite...

Jenisheri: Si nuk më tha njeri bravo të qoftë Selami për OKB

  Deputeti Selami Jenisheri nuk ndalet me deklaratat e tij në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë ku herë pas here thotë se ai po kontribuon...

Olta Xhaçka jep lajmin e papritur: Shqipëria mund të jetë anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit…

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka dhënë lajmin e papritur për Shqipërinë, teksa tha se vendi pritet të jetë anëtare jo e përhershme e...

Olta Xhaçka: Shqipëria gati për mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në video-konferencën e sesionit të 131-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të...

Ministrja austriake: Duhet t’ju japim prespektivë për t’u anëtarësuar në BE

  Ministrja austriake për BE dhe Kushtetutën, Karoline Edstadler, zhvilloi sot një vizitë në Shqipëri ku u takua me ministren e jashtme Olta Xhaçka dhe...

Olta Xhaçka në konferencë me ministren austriake: Të lehtësohen pengesat për rajonin

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka zhvilluar një konferencë për mediat me ministren për Bashkimin Europian dhe Kushtetutën, Karoline Edstadler. Në...

Latest news

- Advertisement -spot_img