- Advertisement -spot_img

TAG

Operacion

Roja e spitalit operon gruan, 80-vjeçarja vdes në duart e manipulatorit

Një familje në Pakistan kishte paguar pa e ditur një manipulator për të kuruar plagën e një gruaje 80-vjeçare, e cila ndërroi jetë. Operacioni për...

Operacioni anti-kanabis në Fushë Krujë, Ardi Veliu ‘mësyn’ në banesë

Policia e Shtetit organizoi ditën e sotme një operacion anti-kanabis në zonën e Fushë Krujës, ku sipas informacioneve paraprake u shoqëruar 10 persona. Forcat operacionale...

Kishte dhimbje të mëdha pas operacionit, kirurgu harron gërshëret brenda trupit të gruas

Një grua nga Turqia ka përjetuar dhimbje të mëdha të barkut pas një operacioni, ku kirurgu kishte harruar gërshërët brenda. Kirurgu i tha Nurcihan Ogmen,...

Operacioni i madh antidrogë/ Arrestohet rrjeti mafioz prej 14 personash

  Në orët e para të mëngjesit të sotëm është oganizuar një operacion i madh antidrgoë nga karabinierët në Cligari. Janë zbatuar 14 urdhra për...

Arrestohen 53 persona nga operacioni i madh anti-drogë kundër Ndragheta-s

Operacioni, i koordinuar nga Reggio Calabria DDA, lind nga konvergjenca midis dy aktiviteteve hetimore. 53 persona janë arrestuar ku 44 janë në burg dhe 9...

Kryhet operacioni i vështirë,familja dhuron zemrën e vajzës për djalin 27-vjeçar

Në Maqedoni është realizuar për të dytën herë transplanti i zemrës. Bëhet fjalë për një djalë 27 vjeçar, të cilit i është transplantuar zemra...

Për herë të parë kryhet transplanti i mushkërive nga dhurues të gjallë

Një operacion tepër i vështirë  është kryer në Japoni. Një grua japoneze mushkëritë e së cilës u dëmtuan rëndë nga Covid-19 ka kryer transplantin...

“Vrimë në zemër” trajtim i suksesshëm me teknika mininvazive në Spitalin Hygeia

“Vrima në zemër” është një defekt i lindur në të cilën muri i zemrës që ndan 2 atriumet (dhomat e vogla të zemrës) nuk...

Ups! Priyanka Chopra nuk po njeh dot as veten nga ndërhyrja që ka bërë

Aktorja e famshme Priyanka Chopra dhe njëkohësisht partnerja e këngëtarit Nick Jonas, ka botuar së fundmi librin e saj të parë, “Unfinished: A Memoir”. Në...

Operacioni kundër 18 bazave të armatimit,çfarë do të ndodhi me 9 të arrestuarit

Gjykata e Posaçme la në burg të arrestuarit gjatë operacionit ku i zbuluan 18 baza armatimi dhe u zbardhën 3 ngjarje kriminale. Konkretisht mbetën në...

Latest news

- Advertisement -spot_img