- Advertisement -spot_img

TAG

. politika

Rama me të rinjtë: Pa politikë kthehemi në ujqër që hamë njeri-tjetrin

“Është një moment në jetën time, kur ndjej një kënaqësi të jashtëzakonshme ku është mundësi reale dhe e prekshme sa e rëndësishme është që...

A do të largohesh nga politika nëse humbet zgjedhjet? Ja si përgjigjet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nëse shqiptarët do të refuzonin që t’i jepnin atij një mandat të tretë, nuk do të rrinte të priste...

LAJM I FUNDIT/ Miratohet fondi nga KQZ, sa para do të marrin partitë politike. Pjesën e ‘luanit’ e merr PS-ja

LAJM I FUNDIT/ Miratohet fondi nga KQZ, sa para do të marrin partitë politike. Pjesën e ‘luanit’ e merr PS-ja Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka...

Çuçi ministër i Brendshmën/Meta:”E mora vesh nga media”.

Ilir Meta, presidenti i vendit, ka bërë me dije se do t'i përgjigjet Ramës rreth vendosjes së Blendi Çucit si ministës i Brendshëm. Teksa u...

Nënshkruhet marrëveshja për bshkëpunim më të mirë mes Gjermanisë dhe Shqipërisë

Ambasada e Gjermanisë me atë të vendit tonë  ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim forcimin e marrëdhënieve vëllazërore për të bashkërenduar punën mes...

Masat anti Covid/ Anulohet mbledhja e Kuvendit për ditën e nesërme

Pas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka vendosur që...

Ministri Cakaj takim online me emigrantët në Greqi/ Ligji për bashkim familjar, martesa dhe pandemia

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka zhvilluar ditën e sotme një interpelancë me përfaqësues të shoqatave shqiptare në Greqi. Cakaj u ndal te problemet...

Largim i bujshëm/ Ish-ministri i LSI-së, Edmond Panariti, tërhiqet nga aktiviteti politik

Edmond Panariti, ish-ministri I Bujqësisë i propozuar nga LSI në katër vitet e qeverisjes së kësaj force me Partinë Socialiste, nuk do të jetë...

Ish-krerët e UÇK-së në Hagë/ Hoti i bashkohet “Minishengenit Ballkanik”

Mediat e Kosovës kanë bërë me dije se në mbledhjen online që do të realizohet sot mes vendeve të Shengenit Ballkanik, do të jetë...

Krimet e UÇK-ës në burgjet e Shqipërisë?/ Arrestime nga Haga edhe në Shqipëri?

Një burim diplomatk ka bërë me dije për një media kombëtare, se arrestimi i ish-krerëve të UÇK-së janë vetëm fillimet e një vale arrestimesh...

Latest news

- Advertisement -spot_img