- Advertisement -spot_img

TAG

shendet mendor

“Nuk më lejon t’i shijoj gjërat në këtë moshë”, Mozzik flet për çrregullimin torturues

Problemet me shëndetin mendor janë kthyer një ndër shqetësimet kryesore për njerëzit ditët e sotme. Jeta aktive, presionet e njëpasnjëshme janë disa nga shkaktarët kryesorë...

“Mendonin se isha i çmendur”, Justin Bieber duartroket gjimnasten që hoqi dorë nga lojërat olimpike për shkak të shëndetit mendor

Simone Biles hoqi dorë papritur nga gara në lojërat olimpike, duke përmendur si arsye kryesore problemet me shëndetin mendor. Duke ulur fanellën e saj...

OBSH: Ndikimi i pandemisë në shëndetin mendor do të jetë afatgjatë

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të enjten se ndikimi i pandemisë në shëndetin mendor do të jetë “afatgjatë dhe i gjerë”. Ekspertët kanë bërë thirrje...

Mendime të shumta gjatë natës? Ja si të bëni një gjumë të qetë

Ju ka ndodhur ndonjëherë të rrini zgjuar deri vonë, sepse koka juaj është e tejmbushur me mendimet e natës? Epo, mos mendoni aq shumë!...

Fjoralba Ponari tregon problemet e shëndetit të saj mendor

Moderatorja simpatike Fjoralba Ponari njihet për pozitivitetin e saj, por sigurisht që jeta e Fjoralbës, ashtu si edhe shumë të tjerëve, nuk ka qenë...

Depresion dhe vetëvrasje, si ka ndikuar COVID-19 në shëndetin mendor të njerëzve

Koronavirusi ka pasur ndikim në numrin e njerëzve që e shfrytëzojnë shërbimin shtetëror të shëndetit mendor. Pandemia e koronavirusit ka gjeneruar shqetësime për sa...

Hailey Bieber flet për gjendjen e shëndetit të saj mendor

Modelja, 24 vjeçare, foli me Dr. Jessica Clemons, një psikiatre, për shëndetin mendor dhe mediat sociale në faqen e saj në YouTube. Hailey zbuloi se...

Latest news

- Advertisement -spot_img