- Advertisement -spot_img

TAG

Shkollë

U godit me grushta nga dhjetëra persona, flet nëna e 15 vjeçarit të arrestuar: Djalin e kanë rrahur pas testit të maturës

  Sot janë publikuar disa pamje të një rrahje brutale që ka ndodhur në oborrin e shkollës “Dardania” në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme. Aty...

I paharruar do të jesh i dashur Agim! Humbi jetën në aksidentin tragjik, shkolla bën dedikimin prekës për nxënësin 16-vjeçar

Një aksident tragjik mbrëmjen e kaluar i mori jetën një 16-vjeçari në Fier. Viktima Agim Hoxhaj ishte duke udhëtuar me një motorr bashkë me...

Skandali me abuzimin seksual në një shkollë, reagon Policia

  Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka ndodhur një rast i abuzimit...

(Video) Vrau 7 fëmijë dhe plagosi 21 të tjerë, arrestohet 19-vjeçari

Autoritetet Ruse kanë arritur të arrestojnë 19- vjeçarin, i cili hapi zjarr në një shkollë në Kazan, kryeqyteti i Republikës së Tatarstanit. Në një video...

Shkolla sulmohet nga të shtënat me armë, 7 fëmijë dhe 2 punonjës humbin jetën

Shtatë fëmijë dhe dy të rritur janë vrarë nga të shtënat me armë në një shkollë në qytetin rus Kazan 21 persona të tjerë, kryesisht...

Terror/ Të shtëna me armë në një shkollë, vdesin 8 nxënës dhe një mësuese, mbi 10 persona janë plagosur

  Të paktën nëntë njerëz, shumica e të cilëve ishin fëmijë, janë vrarë pasi dy persona hapën zjarr në një shkollë në qytetin rus Kazan,...

Drejtoresha rreh 6-vjeçaren me dërrasë në sy të nënës. Video ngjall reagime të shumta

Një drejtoreshë e shkollës fillore në Florida është nën hetim për dhunën me dërrasë ndaj një vajze 6-vjeçare. Melissa Carter, u filmua duke e...

Edi Rama dhe Soreca ndjekin nga afër punimet në shkollën e re në Kamëz

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ka ndjekur nga afër punimet në bllokun e dytë të shkollave të reja...

Të hënën dhe të martën shkollat në pushim

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) njofton drejtoritë komunale të arsimit dhe të gjitha institucionet arsimore se, në pajtim me nenin 2...

E rëndë/ Shqiptari gjendet i vdekur në tualetin e shkollës!

  Një trup i pajetë është konstatuar në tualetin e një shkolle fillore në Partesh, saktësisht në fshatin Budrigë e Ulët. Viktima mësohet se ka qenë...

Latest news

- Advertisement -spot_img