- Advertisement -spot_img

TAG

Shqiperi

Zyrtare, varianti “Delta” i COVID-19 në Shqipëri

Tashmë është zyrtare. Varianti “Delta” i COVID-19 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, në vijim...

A ke menduar të bësh një këngë shqip? Dua Lipa shuan kuriozitetin e të gjithëve

Gjatë vizitës së sotme në Tiranë, këngëtarja shqiptare Dua Lipa deklaroi se ka menduar të sjellë një këngë shqiptare. Ylli i muzikës Pop u shpreh...

Krah Erion Veliaj, Dua Lipa zbulon arsyen e ardhjes në Shqipëri

Këngëtarja e famshme botërore Dua Lipa, e cila prej ditës së djeshme ndodhet në tokën shqiptare, i është bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës,...

Drejtoresha e Infowebtv, Anisa Bahiti, skanon realitetin mediatik shqiptar në takimin e Këshillit Global të Gazetarisë në Alanya të Turqisë

Drejtoresha e Infowebtv, Anisa Bahiti, është e ftuar në takimin e Këshillit Global të Gazetarisë, në cilësinë e anëtares së Bordit Direktiv. Ky takim...

Pas suksesit që i dha “Eurovisionit”, Gjon’s Tears vjen me një koncert në Shqipëri

Këngëtari me origjinë shqiptare, Gjon Muharremaj përfaqësoi Zvicrën në Eurovision, ku arriti të marrë vendin e tretë. Ai më pas erdhi në Shqipëri, ku dha...

Hapen kufijtë me Greqinë, nis normalisht lëvizja në Kapshticë dhe Kakavijë

Kufiri Shqipëri-Greqi dhe anasjelltas është hapur me orar të plotë dhe tashmë qytetarët shqiptarë janë të lirë të udhëtojnë drejt fqinjit. Ishte zyra e kryeministrit...

Gazetarja turke ironizon vendimin e qeverisë shqiptare për blerjen e dronëve

Gazetarja turke Sirin Payzin ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të blerë dronë nga Turqia. Përmes postimeve në Twitter, gazetarja ngre pyetjen ironike se:...

Jeta në Paris e lodhshme, çifti Kadare heq dorë nga Franca

Helena Kadare tregoi se ajo dhe partneri janë lodhur nga jeta e Parisit, i cili humbi gjithashtu “shkëlqimin” për shkak të kufizimeve të pandemisë. Ndaj,...

Aksidentet e shumta rrugore, Shqipëria me 60% vdekje më të larta se mesatarja europiane

Në Shqipëri, në vitin 2019 humbën jetën 227 persona, sipas të dhënave të INSTAT. Në raport me popullsinë, vendi shënoi 80 fatalitete nga aksidentet...

Ministrja e jashtme e Portugalisë: Nuk ka datë për konferencën e parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së

Ministrja e jashtme e Portugalisë Ana Paula Zacarias ka konfirmuar përmes një deklarate për shtyp, që nuk ka një datë për konferencën e parë...

Latest news

- Advertisement -spot_img