- Advertisement -spot_img

TAG

Shqiperi

Transferuan 600 mijë euro nga Filipinet në Shqipëri, dënohen me 20 vite burg 2 norvegjezët

Dy shtetas norvegjezë Joo Nilsen dhe Ove Johansen, janë cilësuar fajtor nga drejtësia shqiptare dhe janë dënuar me nga 10 vite burgim secili, për...

Situata e zjarreve në vend, Grida Duma: Shqipëria do të lëngojë për shkak të një pakice që punon vetëm për veten

Grida Duma ka reaguar së fundmi për situatën e zjarreve në vend. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Duma hedh akuza ndaj Ministrisë së...

Rumania i dhuron Shqipërisë 150 mijë vaksina anticovid

Rumania vendosi t’i dhurojë 150 mijë vaksina anticovid Shqipërisë, pas mbledhjes së sotme të qeverisë. Këtë lajme e ka dhënë Taulant Balla, i cili ka...

Pushimet e Dua Lipës në Shqipëri tërheqin vëmendjen e mediave të huaja

Pushimet e Dua Lipës me familjen dhe të dashurin në Shqipëri kanë rrëmbyer edhe vëmendjen e mediave të huaja. Daily Mail i ka kushtuar...

Zjarret në vend/ Dy helikopterë holandezë në Shqipëri, ambasada: Mund të arrijnë në vende të vështira

Ashtu siç u njoftua më herët, Holanda ka dërguar në Shqipëri dy helikopterë, për të ndihmuar në shuarjen e flakëve, që kanë “pushtuar” jugun...

BKT “mban peng” qytetarët, banka ende “offline”; merr vendimin drastik

Dje Banka Kombëtare Tregtare me filiale në Shqipëri dhe Kosovë kishte avari në sistemin qendror bankar, duke bërë që shumë qytetarë klientë të mbeten...

Moderatorja e pakënaqur nga bregdeti shqiptar: Më rritën çmimin 200 euro më shumë për këtë arsye

Çmimet në bregdetin shqiptar kanë ngritur jo rrallëherë shqetësimin e turistëve e sidomos atyre nga Kosova, të cilët janë ankuar për dallimet që bëhen.Në...

Mbërrijnë në Shqipëri 5 gra dhe 14 fëmijë nga “Kampi i Ferrit” Al Hawl

Kanë mbërritur në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra shqiptarë nga kampi i ferrit Al Hawl. Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat në...

Besa Kokëdhima e revoltuar për Mini-Shengenin: Të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar e revoltuar për nismën e “Mini-Shengenit” i cili u pagëzua dje me emrin “Open-Balkan”. Në një postim në rrjetet...

Zyrtare, varianti “Delta” i COVID-19 në Shqipëri

Tashmë është zyrtare. Varianti “Delta” i COVID-19 ka mbërritur edhe në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, në vijim...

Latest news

- Advertisement -spot_img