- Advertisement -spot_img

TAG

Shqiperi

Zjarret në vend/ Ministria jep informacione, ja kush janë qarqet më problematike

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacione në lidhje me situatën e zjarrëve në vend. Në bashkinë e Malësisë së Madhe vijon vatra e zjarrit në...

“Corriere della Sera” jep alarmin: Festë ilegale me drogë e të rinjve europianë në Shqipëri, në Itali pati të vdekur

Një numër i madh të rinjsh nga e gjithë Evropa për pesë ditë kanë qëndruar të grumbulluar në Viterbo, një provincë në periferi të...

I shpallur në kërkim nga policia shqiptare, arrestohet në Greqi 53-vjeçari

Një 53-vjeçar shqiptar u arrestua pas një urdhëri ndërkombëtar për ndalimin e tij. Shqiptari u arrestua dje nga punonjësit e policisë të Departamentit të Kërkimit...

Flakët kanë “pushtuar” vendin, harta e zjarreve nga Veriu në Jug

Situata nga zjarret po agravohet sërish, pasi disa prej vatrave aktive rrezikojnë edhe banesat në zona të caktuara. Ministria e Mbrojtjes në përditësimin e...

Ardhja e tyre sot në Shqipëri u anulua, VOA: Grupi i parë pritet të vijë nesër

Grupi i parë i afganëve pritet të mbërrijë gjatë ditës së nesërme në Shqipëri. Fillimisht ishte planifkuar që mbërritja të ishte sot në mbrëmje,...

Strehimi i afganëve në Shqipëri, Rama për The Guardian: E dimë si është të jetosh nën diktaturë!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në...

Situata në Afganistan, Rama: Kemi pranuar kërkesën për strehimin e afganëve në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, reagon për situatën e krijuar në Afganistan. Reagimi i plotë: HEBRENJTË, AFGANËT, SHQIPËRIA Nuk e ka shqiptaria një histori më të lavdishme...

Reuters: SHBA, bisedime të fshehta me Shqipërinë dhe Kosovën, ju kërkon të strehojnë afganët që punonin për qeverinë amerikane

Administrata e Presidentit të SHBA, Joe Biden, ka zhvilluar bisedime të fshehta me disa vende, përfshirë Shqipërinë dhe Kosovën, për të siguruar strehimin e...

Zjarret në vend, VOA: Teknikat për shuarjen e flakëve më të prapambeturat në Evropë, personeli i patrjanuar

Dëmtimet nga zjarret në Shqipëri vlerësohen të mëdha edhe këtë vit, ndërsa qeveritë vendore kanë pak kapacitete për shuarjen e zjarreve. Sipas specialistëve, repartet...

Do ta adhuroni! Ky tatuazh i Lori Hoxhës vërteton dashurinë e saj për Shqipërinë

Që Lori Hoxha është e fiksuar pas tatuazheve, këtë e dimë sepse na e ka treguar kohë më parë. Madje, ajo shton herë pas here...

Latest news

- Advertisement -spot_img