- Advertisement -spot_img

TAG

takim

Meta – takim me drejtuesen dhe delegacionin e Fondacionit “Robert Bosch”: Garantoj se do të bëj gjithçka për fuqizimin e demokracisë në Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim drejtuesen dhe delegacionin e Fondacionit “Robert Bosch”, Sandra Breka. Meta i garantoi delegacionit se do...

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Joe Biden kapet duke fjetur në takimin me kryeministrin e Izraelit

Biden duhej të takohej me Bennett të enjten, ndërsa Shtëpia e Bardhë e shtyu atë të premten pas sulmeve vdekjeprurëse në aeroportin e Kabulit,...

Kim Jong Un e pranon zyrtarisht: Kemi mungesë ushqimi në vend

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka pranuar zyrtarisht se vendi i tij po përballet me mungesa të ushqimit. Duke iu drejtuar një...

Bashkurti tregon efektet që sjell takimi mes Biden dhe Putin

Ish-diplomati Lisen Bashkurti ka folur lidhur me takimin e Presidentit Biden me Presidentin rus, Vladimir Putin, i zhvilluar ditën e djeshme në Gjenevë. Bashkurti ka...

Realizohet raporti-studimit për punën e grumbulluesve individualë në riciklimin e mbetjeve

Është mbajtur këtë të mërukurë, më 16 Qershor 2021, në mjediset e Bashkisë Elbasan takimi konsultuese për prezantimin e raprotit të studimit “Vlerësimi i...

Rama viziton presidentin Nicolas Sarkozy në shtëpinë e tij

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Francë duket se ka zhvilluar një vizitë në shtëpinë e presidentin Nicolas Sarkozy. Rama përmes një postimi...

Takim konstruktiv dhe me kundërshti, Biden mban konferencë pas takimit me Putin

Presidenti i SHBA Joe Biden po mban një konferencë shtypi tani pasi përfundoi bisedimet me Presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë të Zvicrës. “Dua që...

Pyetja e 9-vjeçares i jep fund konferencës së Putin

Vladimir Putin ka përfunduar konferencën e tij për shtyp. Në një seancë të gjerë pyetjesh dhe përgjigjesh ai tha se bisedimet “pragmatike” me Joe...

2 orë përpara, përfundon takimi mes Joe Biden dhe Vladimir Putin

Ka përfunduar takimi i Joe Biden dhe Vladimir Putin. Lajmi është konfirmuar nga Shtëpia e Bardhë. Samiti i Gjenevës ka përfunduar në 17:05 me orën...

Përleshje dhe të bërtitura, çfarë ndodhi në takimin Biden-Putin

Takimi i Presidentit Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin filloi me disa minuta zhurmë e  shtyrje midis gazetarëve dhe forcave të sigurisë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img