- Advertisement -spot_img

TAG

teknologji

Vetëm 7 vjeç/ Njihuni me “Gjeniun” e vogël nga Elbasani, i apasionuar pas teknologjisë bën mrekullira

Eshte vetem 7 vjeç, por prej dy vitesh ka kanalin e tij ne youtube dhe kjo vetem iniciative e tij. I apasionuar pas teknologjise...

Orari i përcaktuar, fëmijët në Kinë mund të përdorin video lojërat vetëm gjatë fundjavës dhe festave

Fansat e vegjël të video lojërave në Kinë do të mund të ‘ushtrojnë’ pasionin e tyre vetëm gjatë fundjavës dhe në ditët e festive. Rregullatori...

Ky është lazeri gjigand që do të “godasë” rrufetë në qiell

Një ekip studiuesish nga Universiteti i Gjenevës ka vendosur një lazer gjigand në majën e një mali, rrezja e të cilit të godasë në...

Teknologjia nuk zhgënjen as këtë herë, bëhuni gati për “kuzhinierët robotik”

Një eksperiencë ndryshe askujt nuk i bën dëm. Në një vend ende të pazbuluar në Zagreb, GammaChef, një kuzhinier robotik është i aftë të...

Google po bën ndryshime të mëdha në Youtube për të mbrojtur të miturit

Google po bën ndryshime në Youtube dhe aplikacione të tjera për të mbrojtur fëmijët midis moshës 13 dhe 17-vjeç. Me përditësimin e fundit, Google ka...

Ia kaloi edhe Facebook-ut, tashmë ky aplikacion mban kurorën për shkarkimet më të shumta

Platforma që po bën namin kudo nëpër botë, TikTok u bë aplikacioni më i shkarkuar për vitin 2020 pasi i rrëmbeu vendin e parë...

Sipas ekspertëve, ky lloj fjalëkalimi është më i vështirë për t’u vjedhur

A jeni të sigurt se fjalëkalimet që përdorni për aplikacione të ndryshme janë mjaftueshëm të vështirë për t’u gjetur? Nuk i dihet kurrë, ndaj...

Kuptimi i çdo emoji zemre që ju dërgoni, ja simbolika e tyre

Ne dërgojmë shumë zemra gjatë një ditë në WhatsApp, Instagram, etj, etj. Për të mos qenë të mërzitshëm, eksperimentojmë me lloje të ndryshme emoji-sh...

Programi që “i kalli datën” të gjithëve, si funksionon “sundimtari” i përgjimit

Çfarë ka ndodhur? Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, u raportua së fundmi, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e...

Çfarë ndodhi mbrëmë me Instagram-in që njerëzit u ankuan aq shumë

Mbrëmja e djeshme u kthye në "mbrëmjen e problemeve" e këtu nuk po flasim për shqetësimet e njerëzve për jetën e tyre, por për...

Latest news

- Advertisement -spot_img