- Advertisement -spot_img

TAG

TikTok

Pas vdekjes së 3 personave, TikTok heq sfidën virale nga platforma

TikTok ka fshirë Sfidën e Arkës së Qumështit nga platforma pas një numri të ,madh të lëndimeve, madje kjo sfidë u bë shkak për...

TikTok prezanton masa të reja mbrojtëse për adoleshentët

TikTok njoftoi se për të mbrojtur më mirë përdoruesit e tij më të vegjël, do të prezantojë veçori të reja të sigurisë të krijuara...

SHBA bashkon forcat me influencuesit e TikTok për të bindur të rinjtë të vaksinohen

Numri i atyre që hezitojnë të marrin vaksinën kundër koronavirusit mbetet i lartë në SHBA, e madhe vijon të jetë edhe sasia e informacionit...

Trendi i “mjaltit të ngrirë” bën namin në TikTok, por kjo duhet të ndalojë menjëherë!

Trendi i radhës në TikTok është mjalti i ngrirë. Përdoruesit po mbushin shishet e ujit me mjaltë, shurup misri ose një përzierje të të dyjave (dhe...

Ia kaloi edhe Facebook-ut, tashmë ky aplikacion mban kurorën për shkarkimet më të shumta

Platforma që po bën namin kudo nëpër botë, TikTok u bë aplikacioni më i shkarkuar për vitin 2020 pasi i rrëmbeu vendin e parë...

Ylli i TikTok kryen veprimin e papritur, 19-vjeçarja vetëvritet

“Ylli” i Internetit, Caitlyn Loane ka humbur jetën kësaj jave duke u vetëvrarë, pasi ishte bërë e famshme duke dokumetuar jetën e saj të...

Moderatorja e njohur përbuz 19-vjeçarin e vdekur, fansat e yllit të TikTok-ut i hakërrehen keq

Drejtuesja televizive Wendy Williams po përballet me reagime të ashpra për komentet që ajo bëri në emisionin e saj në lidhje me yllin 19-vjeçar...

Thonj të bardhë apo të kaltër? Çfarë po kurdis TikTok këtë herë

Me siguri jeni hasur me trendin më të fundit në aplikacionin TikTok. Video të shumta po qarkullojnë duke u shoqëruar nga një kontekst tendencioz. Thonj...

U qëllua me armë, ylli i TikTok ndërron jetë në moshën 19-vjeçare

Ylli i TikTok-ut Marima Miller apo i njohur ndryshe si Swavy dhe Babyface S ka ndërruar jetë në moshën 19-vjeçare, shkruan InfoWebTv. Autoritetet nuk e...

Trendi që po merr dhenë/ Pse TikTok po gëlon nga hudhrat

TikTok vjen plot çudira dhe kësaj rradhe nuk ka dështuar. Një  trend paksa i çuditshëm po shfaqet kudo në rrjet dhe gjithçka ka të...

Latest news

- Advertisement -spot_img