- Advertisement -spot_img

TAG

uck

Aleksandar Vuçiç kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Në serbisht dhe shqip nga zyra e presidentit në Beograd, kumboi emri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç përmend UÇK-në...

“Përse nuk i mbron Shqipëria të akuzuarit në Gjykatën e Hagës?”

Nga Anisa Bahiti Tashmë kur kanë kaluar disa muaj nga arrestimi i autoriteteve më të larta të Kosovës dhe dërgimi i tyre në Gjykatën Speciale...

Qeveria Kurti: Nuk mund të dalim si garantë për lirimin e Thaçit dhe ish-krerëve të UCK-së

  Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka bërë me dije se Kosova nuk mund të shërbejë si garantuese për lirimin me kusht të ish-krerëve të...

Gjykata e Apelit në Hagë refuzon kërkesën e Thaçit për lirim të përkohshëm

Paneli i Gjykatës së Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi,...

I akuzuar për krime lufte,ish-komandanti i UÇK-së : Janë akuza qesharake

Në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë ka nisur paraqitja e parë e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të...

Histori e pabesueshme/ E dinin të vdekur, komandanti i “UÇK” takon pas 21 vitesh ushtarin e tij

Lufta e Kosovës ka qenë një ndër luftërat më të përgjakshme në të cilën me qindra dhe mijëra ushtarë e civilë të pafajshëm të...

Rama:”Vëllezër qem e jemi e s’kemi për t’u ndarë…”

Ditën e sotme kryeministri Rama e ka nisur me një mesazh. Nisur nga shprehja e Hilë Mosit, lë të nënkuptohet se mesazhi është për Kosovën,...

Sot Thaçi dhe Krasniqi përballen për herë të parë me Hagën

Në këtë javë ish-krerët e UÇK-së :Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi do të paraqiten për herë të parë në...

Reagojnë banorët që strehuan ushtarët e UÇK-së/ “Nuk ka pasur dhoma torturash nga UÇK-ja”.

Ndërkohë që ish-presidenti i Kosovës, zoti Hashim Thaçi, pret ditën e hënë për të dalë përpara Hagës, gjurmët e tij, të Kadri Veselit dhe...

Krimet e UÇK-ës në burgjet e Shqipërisë?/ Arrestime nga Haga edhe në Shqipëri?

Një burim diplomatk ka bërë me dije për një media kombëtare, se arrestimi i ish-krerëve të UÇK-së janë vetëm fillimet e një vale arrestimesh...

Latest news

- Advertisement -spot_img