Ballina POLITIKE Takimi Rama-Borell/ Shehu: Kryeministri po kërkon të fshihet nga dështimet e tij,...

Takimi Rama-Borell/ Shehu: Kryeministri po kërkon të fshihet nga dështimet e tij, ai nuk e do integrimin europian

0

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputeti i PD, Tritan Shehu ka reaguar pas takimit të kryeministrit Rama dhe të dërguarit të BE Josef Borell. Me një postim në Facebook deputeti shkruan se Rama po kërkon të fshihet si struci nga dështimet e tij për procesin e integrimit.

Ai shkruan se Rama nuk e do intregrimin europian pasi ai po përpiqet për “integrimi lindor”. Ndërkohë që pengesën nga konflikti Bullgari-Maqedoni e Veriut ai e ka konsideruar një gënjeshtër me bisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here