Tensionet në veriun e Kosovës, Berisha: Situata është dramatike, Rama peng i Vuçiçit

0

I pyetur për tensionet në veri të Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha në deklaratën e tij nga oborri i parlamentit tha se, “plumbat  e bandave serbe dhe plagosjet e ushtarëve të KFOR dëshmojnë se situata është dramatike”.

Berisha: Kjo shënon një degradim të paralajmëruar të gjendjes në veriun e Kosovës. Të paralajmëruar për ata që e kanë të qartë se nacionalizmi serb në të gjithë qenien, projektin e tij ka vetëm Serbinë e madhe. Edi Rama ka qenë një ndihmës i shpifur, i Aleksandër Vuçiç dhe ka futur thika pa shpine Kosovës në çdo moment. Pra mos harroni që Rama është një peng në duart e Vuçiçit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu