Tërmet i fuqishëm godet Turqinë

0

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orët e para të së mërkurës në perëndim të Turqisë.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ka ndodhur në orën 05:21 minuta me epiqendrën afër Antalias.

Guvernatori i qarkut të Alanya, Fatih Ürkmezer tha se tërmeti është ndjerë fuqishëm në qark.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe në njerëz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu