U grumbulla për Kupën e Afrikës, futbollisti i Napolit rezulton me Covid-19

0

Kalidou Koulibaly ka rezultuar pozitiv me Covid-19 nga testet e kryera në përfaqësuesen e Senegalit në të cilin ai ndodhet në prag të fillimit të Kupës së Afrikës. Bashkë me të edhe portieri i Chelseat Mendy dhe bashkatdhetari Famara Diedhiou nga Alanyaspor.

Mbrojtësi i Napolit nuk do të debutojë me Kombëtaren dhe tani do të duhet të qëndrojë për një periudhë izolimi nga pjesa tjetër e skuadrës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu