U rrah nga pasagjerët se u kërkoi të mbanin maskë, vdes shoferi i autobusit

0

Një shofer autobusi në Francë gjeti vdekjen pas një sulmi nga disa pasagjerë që nuk pranuan të vishnin maska ​​për fytyrën.

Philippe Monguillot, 59 vjeç, vdiq në spital. Lajmi u konfirmua nga vajza e tij.

Monguillot u sulmua në qytetin jugperëndimor të Bayonne të Dielën, pasi ai u kërkoi tre pasagjerëve të vishnin maska, në përputhje me rregullat e koronavirusit në të gjithë Francën.

Dy të rinj janë akuzuar për vrasje dhe një tjetër për përpjekje për të fshehur një të dyshuar, tha prokuroria lokale.

Dy personat e akuzuar për vrasje janë të moshës 22 dhe 23 vjeç. Ata janë emra të njohur për policinë franceze.

Prokurori i Bayonne, Jerome Bourrier tha se ai do të kërkojë që akuzat të ndryshohen pas konfirmimit të vdekjes së tij.

Burimi: ndtv

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu