Zjarr në Gramsh, digjen dhjetëra hektarë pyje

0

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mesditën e se dielës në njësinë administrative Tunjë  të Gramshit dhe në një fshat në kufij me Beratin.

Forcat zjarrfikëse kanë arritur të izolojnë flakët në Gramsh, por si pasojë e zjarrit janë djegur disa hektarë pyje dhe toka të mbjellura me arra.

Nga rënia e zjarrit janë djegur një numër shumë i madh dru arrore që shkojnë deri në 10  hektarë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu