Zjarr në Rrogozhinë, flakët rrezikojnë disa banesa

0

Mësohet se zjarri ka prekur kodrat mes Gosës dhe Rrogozhinës.

Një vatër zjarri është ndezur mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë. Mësohet se zjarri ka prekur kodrat mes Gosës dhe Rrogozhinës.

Në flakë janë disa plantacione me ullinjë, ndërkohë që gjithashtu rrezikohen disa banesa aty pranë. Zjarri favorizohet nga era dhe se banorët me mjete rrethanore po punojnë për shuarjen e tyre. Po ashtu në vendngjarje kanë shkuar dhe forcat zjarrfikëse.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu