Zjarri në Orosh, rrezikohen banesat, ndërhyet nga ajri me helikopter

0

Sipas informacioneve të marra si pasojë e zjarrit rrezikohen dhe 3 banesa.

Vijon të jetë aktiv dhe me intensitet të lartë zjarri në pyllin me pisha dhe lisa në fshatin Ndershen të Njësisë Adiminstrative të Oroshit në Mirditë.

Sipas informacioneve të marra si pasojë e zjarrit rrezikohen dhe 3 banesa. Për vendosjne nën kontroll të flakëve vazhdon ndërhyrja më të gjithë forcat, ku gjithë zjarrfikëset dhe autoboti janë stacionuar pranë shtëpive, ndërsa po ndërhyhet edhe me helikopter, në vatrën pranë banesave, largësia nga vatra me shtëpitë është 10-15m.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu