A jeni gati për Aeroportin e Kukësit? Ja si duket ai

0

Aeroporti i Kukësit pritet të inagurohet përpara zgjedhjeve të 25 prillit, siç ka lajmëruar më herët kryeministri i vendit, Edi Rama.

Por teksa punimet janë drejt përfundimit, Kryeministri Rama ka zbuluar  dhe emrin që do të mbajë aeroporti i qytetit verilindor.

“Aeroporti Ndërkombëtar Zayed – Flatrat e Veriut,” shkruan Rama në Facebook, teksa shpërndan dhe një video të aeroportit të ri.

Të parët që do të ulen në këtë aeroport janë ata që Ram i quan “çunat e Londrës” të cilët kanë sharë vazhdimisht Ramën.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here