Disa ditë para zgjedhjeve lokale, policia e Elbasanit kontrolle blic në qytet

0

Njësia Operacionale e Elbasanit dhe ajo e Tiranës, në një përpjekje për të monitoruar situatën para zgjedhjeve lokale të ardhshme, kanë kryer kontroll blic të makinave që lëviznin në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Deri tani, sipas burimeve të Infoweb Media, nuk janë raportuar persona të shoqëruar apo të arrestuar.

Kontrollet blic kanë si qëllim të parandaluar fenomenin e shit-blerjes së votës dhe të sigurojnë një ambient të drejtë dhe të pa ndikuar nga veprimet e paligjshme gjatë procesit zgjedhor.

Meqënëse Elbasani është një bashki e rëndësishme dhe me përballje të fortë politike, autoritetet janë të vendosura të mbajnë nën kontroll situatën dhe të sigurojnë një proces zgjedhor të rregullt dhe transparent.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu