Aksident rrugor tragjik në Elbasan, arrestohen 3 shtetas dhe shpallet në kërkim 1 tjetër për vepra penale të ndryshme

0

Një aksident rrugor i rëndë në aksin “Qafë Thanë-Prrenjas” ka rezultuar në humbjen e jetës së një shtetase gjermane dhe dëmtimin e një shtetasi tjetër.

Specialistët e Drejtorisë së Policisë së Vozitjes në Pranverë (DVP) Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasin serb S. M., 50 vjeç, i cili drejtonte kamionin që përplasi automjetin e shtetases gjermane U. S., 56 vjeçe.

Gjithashtu, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Sh. M., 68 vjeç, pasi dyshohet se ai ka shkelur rregullat e mbrojtjes në punë gjatë punimeve ndërtimi në një banesë pa leje, duke rezultuar në rënien e punonjësit M. P., 40 vjeç, i cili aktualisht ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Shtetasi R. H., 27 vjeç, gjithashtu u arrestua në flagrancë nga specialistët për hetimin e krimeve, ndërsa shtetasi K. K., 25 vjeç, u shpall në kërkim. Këta dyshohet se kanë tentuar të kryejnë vjedhje në një servis automjetesh duke bashkëpunuar me njëri-tjetrin.

Punohet vazhdimisht për kapjen e shtetasit K. K.

Materialet procedurale janë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan për hetime të mëtejshme dhe veprime ligjore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu